Swedbank Lääne-Eesti regioon andis heategevuslikul eesmärgil Pärnu Linnavalitsuse sotsiaalosakonnale üle kasutatud arvutid.

8. juuli, 2014

Juuni lõpul andis Swedbanki Lääne-Eesti regiooni juht Egon Jekabson Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonnale üle 14 arvutit koos monitoride, klaviatuuride ja muu juurdekuuluva vajalikuga (hiired, juhtmed, kaablid). Tegemist on pangas kasutusel olnud arvutitega, mis uuemate vastu välja vahetati. Et töökorras arvuteid mitte utiliseerimisele saata, organiseeris Swedbanki Lääne-Eesti regiooni ärikliendihaldur Gerli Puusild nende üleandmise sotsiaalosakonnale, et need siis juba erinevatesse sotsiaalasutustesse jõuaks ja uued kasutajad saaks. Pangalt annetusena saadud masinad on mõeldud asutuste klientidele/lastele kasutamiseks, et infoühiskond oleks neile kättesaadav.

Pangalt saadud arvutid saavad endale Toimetulekukool (6 arvutit), Pärnu Lasteküla (3 arvutit), Tammiste Hooldekodu (3 arvutit) ja Erivajadustega Inimeste Rehabilitatsioonikeskus (2 arvutit).  Asutused on saadud annetuse üle väga rõõmsad ja tänulikud. Sotsiaalosakonna juhataja Aika Kaukver lisas, et kuigi asutustes on igapäevatöö tegemiseks arvutipark piisav, siis tänu lisanduvatele arvutitele laienevad oluliselt hooldekodu ja rehabilitatsioonikeskuse klientide ning Toimetulekukooli ja Lasteküla laste võimalused arvutit kasutada.